Jednou z novinek ročníku next@Acer je další přírůstek mezi Predator notebooky. Jmenuje se Helios 700 a výrobce pro něj vytvořil zbrusu novou konstrukci. Pro zvýšení výkonu chlazení můžete novou klávesnici HyperDrift posunout dopředu, čímž se otevřou dodatečné dva otvory pro přívod vzduchu a stroj se tak bude moci lépe chladit. Kromě toho byste měli získat lepší ergonomii pro hraní, jelikož je Helios 700 vybavený 17,3” displejem.

Klávesnice nabízí nastavitelné RGB podsvícení každé klávesy zvlášť a tradiční WASD klávesy jsou speciálního typu MagForce, které zvládnou snímat citlivost podobně jako analogové klávesy, což se hodí pro precizní pohyb ve hrách.

Helios 700 dostal zatím blíže neurčený Intel Core i9 aktuální generace, grafické karty Nvidia RTX 2080 nebo RTX 2070 a až 64 GB operační paměti. Síťovky dodal Killer a displej umí kromě Nvidia G-Sync také 144Hz obnovovací frekvenci.

Acer Predator Helios 700 se má v naší oblasti začít prodávat od července za cenu od 2700€, což při přepočtu vychází asi na 70 000 Kč.