Společnost Acer představuje dva nové notebooky, postavené na nedávno oznámených procesorech Intel 10. generace. Modely Predator Triton 500 a Nitro 5 nabídnou vysoký výkon, vylepšené chlazení a nové grafické karty od Nvidie.

Predator Triton 500 – Dokonale chlazený špičkový výkon

Lépe vybavený Predator Triton 500 Acer osadil špičkovými grafikami GeForce RTX 2070 Super a RTX 2080 Super. Jedná se o to nejlepší, co Nvidia pro notebooky nabízí. Aby se herní výkon maximálně přenesl k uživateli, disponuje Triton 500 špičkovým 300Hz IPS panelem s nízkou 3ms odezvou. Vysokou obnovovací frekvenci doplňuje navíc technologie G-Sync. Profesionály zase potěší 100% pokrytí barevného prostoru sRGB. Toto vše se vešlo do 17,9 mm tenkého a 2,1 kg lehkého kovového těla. Specifikace pak doplňuje 32 GB RAM a až 2 TB NVMe SSD v RAIDu 0.

Aby se takto výkonný stroj uchladil, přišel Acer s vlastní technologií Vortex Flow.

Predator Triton 500 se může pochlubit technologií Acer Vortex Flow, což je nová vlastní konstrukce společnosti Acer se třemi ventilátory strategicky umístěnými v těle notebooku, které společně pracují na zvýšení míry proudění vzduchu při současném snížení hlučnosti. To je dále vylepšeno technologií CoolBoost™, která pro dosažení lepšího výkonu zvyšuje otáčky ventilátorů. Hráči mohou monitorovat teploty notebooku a regulovat otáčky ventilátorů pomocí uživatelského rozhraní PredatorSense.

Inovativní systém chlazení tohoto notebooku také využívá celokovový ventilátor AeroBlade™ 3D čtvrté generace, který byl speciálně navržen pro maximalizaci proudění vzduchu a snížení hluku. Zoubkované hrany, křidélka a zakřivená žebra přinášejí až 45% zvýšení proudění vzduchu. Díky přidání pěti heatpipe do této kombinace získává letošní Predator Triton 500 o nekompromisních 33 % lepší výkon chlazení, než jeho protějšek z roku 2019.

Model Predator Triton 500 na trh přijde v květnu za cenu od 1 899 euro, tedy přibližně 52 000 Kč.

Acer Nitro 5 – Slušná cena za nejnovější komponenty

Levnější Acer Nitro 5 vám takový vítr v peněžence rozhodně neudělá, přesto zaujme vyváženou výbavou. Základem je opět procesor od Intelu 10. generace. Grafickou kartu můžete zvolit od modelu GTX 1650 až po RTX 2060. Displej je v tomto případě také IPS s obnovovací frekvencí 120, nebo 144 Hz. Osadit notebook můžete až dvěma M.2 SSD a 32 GB RAM. Nechybí ani WiFi 6 a vylepšené chlazení.

Acer pak dodává:

Acer Nitro 5 dokazuje, že pro pořízení herního notebooku není nutné vyloupit banku. Je nabitý výkonem, který hráči potřebují pro ponoření se do hry.

Vzhledem ke specifikacím a ceně na tomto tvrzení něco bude. Model Nitro 5 se totiž začne prodávat od 899 euro, tedy necelých 25 000 Kč. Na pultech obchodů se objeví též v květnu.