Apple 10. listopadu plánuje další virtuální tiskovou konferenci. Tim Cook v Apple Parku nejspíše bude mluvit o Macu a procesorech Applu. Pozvánka s ikonickým slovním spojením "One more thing." odkazuje na větu, kterou kdysi pronesl Steve Jobs. Nejspíše tak půjde o poslední letošní oznámení produktů od Applu.

Přechod Applu z Intelu na vlastní čipy byl oznámen již na jaře. Od té doby jsme se dočkali pouze hrubých časových informací a jednoho produktu. Tím se stal Mac mini ve verzi pro vývojáře. Ten obsahuje čip od Applu podobný těm, jenž se nacházejí v iPadech. Jeho výkon je srovnatelný s mobilními čipy od Intelu. Tento Mac mini není určen pro běžné uživatele, má pouze vývojářům usnadnit tvorbu aplikací pro nové Apple silicon čipy.

Celý přechod z Intelu potrvá přibližně dva roky. Právě zítra bychom se mohli dočkat prvního produktu pro běžné uživatele, který obsáhne nové procesory. Nejčastěji se spekuluje o Macbooku. Čip A14X, který se zde nejspíše použije, byl otestován a porovnán s iPhonem 12, iPadem Pro a Macem s Core i9. Výsledek z benchmarku Geekbench 5 vypadá slibně.

Více se dozvíme již zítra.