Je tu již třetí pokračování série Ask Valorant. Hráči se všude možně ptají vývojářů na otázky okolo kompetitivní střílečky od Riotu a zde máme odpovědi na některé z nich.

Bude ve Valorantu možnost darovat předměty jako v lolku?

Ano, tuto funkci přidáme již brzy! Chceme dáš všem hráčům možnost posílat dárky a oslavovat tak různé příležitosti. Aktuálním termínem je konec letošního roku. Jakmile budeme blíže k datu vydání této funkce, podělíme se o něj.

- Miles "Riot Usury" Metzger, Revenue Strategist

Dostane Valorant replay systém?

Ano! Tato funkce se do hry dostane již velmi brzo. Pomocí ní půjde prohlížet proběhlé zápasy, studovat strategie a samozřejmě natáčet memes. Určitě se najdou i další využití.

- Steven Eldredge, Senior Producer

Půjde si zvolit mapu?

Z kompetitivního hlediska chceme zajistit, aby hráči byli rozřazeni do férové hry v krátkém čase. Rozdělení fronty zápasů na jednotlivé mapy by oba tyto aspekty mohlo narušit. Právě proto nemáme nyní v plánu povolit volbu jednotlivých map.

- Ian Fielding, Senior Producer

Co by měl obsahovat observer aby se dal použít v esportu?

Víme, že aktuální esport observer je nedodělaný. Jde spíš o takový základ. Průběžně sledujeme zpětnou vazbu například z Ignition Series, od organizátorů turnajů a od komunity.

Z dlouhodobého hlediska chceme, aby observer mohl plynule sledovat akci na nejvyšší úrovni. Valorant má potenciál být velice sledovaným esportem, ale k tomu je samozřejmě potřeba dobrý observer klient.

Hra má několik komplexních stránek. Například polohu agentů na mapě, jejich schopnosti, nakoupené zbraně a další. Chceme si být jistí, že observer všechny tyto prvky přehledně zobrazí a hra bude pochopitelná i pro lidi, kteří ji uvidí prvně.

Nejde ale jen o vybudování observer klienta. Musíme také zpřístupnit data, která se můžou použít i jiným způsobem. Například pro vysílací overlay a fantasy. V příštích měsících se podělíme o další informace.

- Whalen “Magus” Rozelle, Snr. Director of Global Esports, and Kasra Jafroodi, Global Business Esports Strategy

Kolik je na světě Radiant hráčů?

Počet hráčů se různí dle velikosti regionu. Pohybuje se od 20 do 150 hráčů aktuální na každém serveru.

—Ian Fielding, Senior Producer