Riot vydal již sedmé pokračování série Ask Valorant. Zde tvůrci hry odpovídají na otázky komunity. Dnes přišla řeč na hvězdy za dobrý výkon, combat score, varianty zbraní a navážeme i na otázku ohledně audia.

Chápu, že dělám něco dobře, ale co přesně znamenají hvězdy u mého hodnocení v historii zápasů?

Pokud jste někdy obdržely stříbrnou, nebo zlatou hvězdu, mluví to za vše. V performance záložce hvězda symbolizuje váš herní výkon, který byl lepší, než jsme předpokládali. To znamená, že jste poráželi hráče, kteří jsou na tom lépe, jak vy.

Stříbrná hvězda znamená nadprůměrný výkon. Zlatou obdržíte za výkon, jenž hodně předčil očekávání.

—Ian Fielding, Senior Producer

Je pravda, že počet killů hodně ovlivňuje výsledné combat score?

Combat score není založeno jen na počtu zabití, ale je tím hodně ovlivněno. Zároveň do něj započítáváme způsobené poškození zbraněmi i schopnostmi. To jsou jen některé faktory. Skóre ovlivňuje také první kill ve hře a série zabití. Plánujeme se rovněž zaměřit i na započítávání herních mechanik, které neudělují poškození, ale ovlivňují průběh hry.

Nicméně rank se neřídí přímo vaším combat score. Používá jeho data, ale k výpočtu posunu MMR se využívají i další metriky. Především váš rank ovlivňuje to, zda jste hru vyhráli, proto se soustřeďte právě na tento cíl než na combat score.

—Ian Fielding, Senior Producer

Chci si odemknout jen jednu variantu dané zbraně. Někdy ale musím koupit i tu základní. Změní se to?

ANO! Od patche 1.09 půjde odemknout přímo určitá varianta zbraně. Skin si budete muset i tak vylepšit na danou úroveň, ale variantu si poté můžete vybrat dle svého vkusu.

—Miles "Riot Usury" Metzger, Revenue Strategist

Proč nemají nože varianty skinů?

Rádi bychom je zavedli. Proto jedna plánovaná linie skinů nabídne varianty zbraně na blízko. Považujte to spíše za test, zda tyto varianty dostatek lidí ocení. Později se rozhodneme, zda má cenu varianty nožů vydávat častěji.

—Sean Marino, Art Lead, and Preeti Khanolkar, Producer

Minule jste odpovídali na otázku audia. Plánujete přidat i HRTF?

Poznámka: HRTF znamená Head-related transfer function a ve hrách tento druh audia znázorňuje například toto video.

Pardon, že minulá odpověď vyzněla stylem "víme všechno lépe". HRTF je technologie, která si zaslouží naši pozornost a začínáme plánovat její zakomponování. S tím ovšem souvisí mnoho práce. Například aktualizace herního enginu a podobně. Na vývoji začlenění HRTF začneme dělat v průběhu října.

—Peter Zinda, Audio Director