Herní mobily a všeobecně hraní na telefon získává na popularitě. Tituly jako Fortnite, Call of Duty, PUBG a další mají mobilní verze, které hrajou stovky tisíc lidí. Není proto divu, že se výrobci smartphonů začínají více zaměřovat na vyloženě herní mobily. Dva nové modely představil teď Asus i Lenovo. Některé vlastnosti mají společné.

Asus ROG Phone 3

Vlajková loď Asusu pojme procesor Qualcomm Snapdragon 865+. Jedná se víceméně o premiéru tohoto čipu, který má být nejvýkonnějším na trhu. Sekunduje mu grafika Adreno 650 a až úctyhodných 16 GB RAM. Asus navíc mobil osadil displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz. AMOLED panel má velikost 6,6 palců, chlubí se HDR a nízkou odezvou. Velikost baterie se zastavila na obří hodnotě 6000 mAh a potěší také rychlé drátové nabíjení a dotyková tlačítka na bocích.

Tyto špičkové specifikace jsou vykoupeny malinko většími rozměry, absencí 3,5mm jacku (který je ale k dispozici skrz přibalené příslušenství), a hlavně vysokou cenou. Asus ROG Phone 3 začíná v konfiguraci 12/512 GB na 28 990 Kč.

Telefon půjde nabíjet ze spodní i boční strany.

Výrobce nabídne také verzi ROG Phone 3 Strix Edition, která má slabší procesor Snapdragon 865, 8 GB RAM a 256 GB úložiště. Cena je ovšem stále vysokých 22 990 Kč.

K dispozici bude i výhodná sada se sluchátky ROG Cetra Core.

Lenovo Legion Phone Duel

Lenovo na to šlo podobně. Jejich herní mobil má rovněž 144Hz displej a Snapdragon 865+. Specifikace také zahrnují až 16 GB RAM a 512 GB rychlého UFS 3.1 úložiště. Rovněž nechybí tlačítka na bocích, která se dají různě nastavit dle dané hry.

Liší se ovšem velikost baterie. Lenovo Legion Phone Duel nabídne menší 5 000 mAh baterii, která je ovšem rozdělená na dvě poloviny. To napomůžou k rychlejšímu nabíjení. Výkon nabíječky se konkrétně zastavil na hodnotě 90 W a telefon z nuly na sto procent dostanete za půl hodiny. Háček to bohužel má a nabíjet musíte pomocí dvou USB-C kabelů.

Unikátním řešením je také přední kamera. Ta se vysouvá z boční strany a přímo tak vybízí ke streamování her.

Cenovka Lonovo Legion Phone Duel se zastavila na 24 000 Kč. Zařadí se tak cenově mezi Asus ROG smartphony. Asus své modely již začíná prodávat. Dostupnost kousku od Lenova u nás zatím není známa.