Podle očekávání jsme se dočkali odhalení Asus ROG Phone II a aktuálně jde (trošku nepřekvapivě) o nejvýkonnější smartphone. Jeho srdcem se stal nový procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Asus slibuje, že speciální chlazení zajistí, aby vlivem zahřívání nedocházelo ke zpomalování procesoru a tím snížení výkonu.

Mobil dále dostal 12 GB operační paměti typu LPDDR4X a 512 GB rychlého úložiště. Hlavní fotoaparát dostal rozlišení 48 MPx a baterie s obří kapacitou 6000 mAh má zvládnout až sedm hodin hraní mobilní verze PUBG.

Velký upgrade potkal rovněž displej. 6,59palcový panel nabízí 1080p rozlišení s obnovovací frekvencí 120 Hz, jedná se o typ OLED s 10bit HDR a integrovaným senzorem otisků prstů. ROG Phone II vám rovněž dá na výběr, jestli chcete používat “čistý Android” nebo nadstavbu od Asusu.

Už první model nabízel hromadu příslušenství a dvojka nabídku ještě rozšiřuje. Nechybí vylepšené verze AeroActive Cooler pro lepší chlazení nebo dock TwinView s druhým displejem. Asus dále představil dvě pouzdra či zajímavě vyhlížející Kunai Gamepad, který buď funguje jako tradiční konzolový gamepad, nebo se rozloží a připojí k ROG Phone II a výsledek připomíná Nintendo Switch.

Asus zatím neodhalil přesnou dostupnost (mimo Čínu se má začít novinka prodávat od 4. září, ale těžko říct jak rychle se dostane do dalších zemí) ani cenovky, ROG Phone II má ale stát podobně jako původní model.

Podrobný report najdete třeba na Android Authority, web se zůčastnil oficiálního uvedení.

Hands-on video má rovněž Engadget: