Minulý rok jsme do nebes vychválili kompaktní herní notebook Zephyrus G14. Letos se evidentně situace bude opakovat, Asus totiž vzal osvědčený koncept a vylepšil ho o nové komponenty. Jako třešničku na dortu tu máme speciální edici s Alanem Walkerem, kterou si dnes představíme.

Celým jménem Asus Zephyrus G14 AW SE je speciální verzí Zephyru G14. Jeho základem je 14palcový 120Hz QHD displej se 100% pokrytím DCI-P3 barevného prostoru. Nejnovější hry na něm rozhýbe grafická karta RTX 3050 Ti (60W, 75W Dynamic boost) a procesor Ryzen 9 5900 HS s 8 jádry a 15 vlákny na 3 Ghz (4,5 Ghz při boostu). Nechybí 16 GB RAM a 1 TB M.2 NVMe SSD.

Konektivitu doplňuje dvoje USB-C (jedno podporující DisplayPort) a dvě USB-A. Nechybí ani HDMI 2.0 a 3,5 mm jack. Baterie má kapacitu slušných 76 Wh. Bezdrátové připojení pohlídá WiFi 6 a Bluetooth 5.2. To vše je zabalené v malém těle o váze pouhých 1,7 kg.

Hlavním lákadlem je ale samotný vzhled. Na notebooku nalezneme řadu prvků odkazujících na spolupráci s Alanem Walkerem. Začít můžeme víka od displeje s AniMe Matrix diodami. Ty v základním nastavení utvářejí logo Alana Walkera. Hned pod nimi jsou speciální ROG / AW pásky.

Samotná klávesnice je vyvedena v černé barvě s šedými funkčními tlačítky. Písmena A a W jsou vyvedena ve fontu kopírujícím logo DJe. Touchpad má pak speciální povrchovou úpravu připomínající hudební ekvalizér.

Tím ale speciální edice notebooku nekončí. V balení dostanete také ponožky, čepici a speciální pouzdro s motivy ROG a Alana Walkera. Poslední specialitou je DJ pult s možností propojení s notebookem pomocí USB-C. Ten lze použít jako sampler spolu s ROG Remix aplikací.

Celá sada je k dispozici na CZC.cz za 49 990 Kč. My už máme notebook v redakci a pořádně ho otestujeme i s DJ pultem!