Asus si nechal udělat průzkum, jaké vlastnosti jsou pro uživatele notebooků nejdůležitější. Jednoznačně vyhrál výkon, na druhém místě je výdrž na baterii. Výrobce chce na obou aspektech zapracovat spolu s Intelem.

Podle průzkumu, který pro Asus vypracovala společnost Kantar, až 80 % uživatelů považuje u notebooku za nejdůležitější vlastnost výkon. Na druhém místě se většinou objevovala výdrž na baterii. Následuje konstrukční kvalita a displej.

Výkon a výdrž vylepšuje Asus spolu s Intelem. Nové procesory Intel Core i7 12. generace série H s TDP 45 W podávají více výkonu než i9 minulé generace. Zároveň jsou tyto čipy až 2,5× silnější než U řada procesorů, která cílí na úsporný chod.

Neplatí přitom, že by H verze vydržely značně kratší dobu. Jak ukazuje test Vivobooku 15, model s Intel H45 procesorem pracoval 11 hodin a 2 minuty. Varianta s čipem z rodiny P28 vydržela jen o 13 minut déle. Relativní rozdíl je tedy prakticky zanedbatelný.
Notebooky s 45W čipy série H od Intelu nalezneme u Asusu v Zenbook sérii, Vivobook modelech a herních strojích ROG. Jejich výběr je přitom daleko širší než u konkurence.
Novinkou u letošních modelů je také 3D Vapor Champer. Nový druh odpařovací komory byl nasazen exkluzivně u modelu Zenbook Pro 16X UX7602 disponujícím H45 procesorem a RTX 3060 v těle tlustém maximálně 1,78 centimetru.

Díky tomu může notebook odebírat o 10 W více a zároveň být o 25 % tenčí. Spolu s AAS chlazením se snížila teplota o 7°C a při 30% zvýšení průtoku vzduchu.

Co se týče displejů, Asus se stal největším zákazníkem OLED panelů pro notebooky od Samsungu za rok 2021 (share 68 %) a podle výzkumu 30 % zákazníků hry na notebooku vůbec nehraje. Právě proto se výrobce soustředí i na modely určené tvůrcům, kteří ocení pestré a přesné barvy v podaní OLED displejů.