Včera večer se nám konečně odhalil letošní díl Battlefieldu s přídavkem 2042. Velkokapacitní střílečka se tentokrát přenese do budoucnosti a po odvysílání odhalovacího traileru nám vývojáři skrze oficiální stránky i menší rozhovory přinesli další informace o tom, co od nového dílu čekat.

Prakticky první rozšířenou zprávou byla potvrzená absence singleplayeru, která prý vývojářům dovolí soustředit se na to, v čem jsou skutečně dobří. Zároveň s tím se budeme muset při vydání obejít bez battle royale módu. Do hry se tak dostane All-Out Warfare mód, který kombinuje Conquest a Breaktrough na mapách určených až pro 128 hráčů – to ale pouze na PC a nové generaci konzolí. Vedle toho se můžeme těšit i na Hazard Zone a neznámý mód, o kterých se více dozvíme později.

Hráči si nebudou vybírat klasické třídy, nýbrž specialisty, kteří budou mít vlastní schopnosti – jako například healovací pistoli, dron nebo EMP zařízení. Battlefield se přesune na dnes už tradiční sezóny, přičemž v jednom roce se představí rovnou čtyři takové. Ve hře narazíme i na „Levolution“, tedy různé velké herní eventy jako jsou obrovské výbuchy či přírodní katastrofy.