Včerejší oznámení o oficiálním vydání Valorantu jistě většinu hráčů mile překvapilo. Pro úplnost zopakujme, že hra vyjde 2. června a nebude již zapotřebí čekat na klíč. S oficiálním vydáním se nese i pár novinek.

Ping a servery

Začátek bety doprovázela pandemie, která zvyšovala zátěž na internet. V některých částech světa to znamenalo nestabilní a vyšší ping. Servery postupem času přibývaly a Riot hodlá přidávat další. V dohledné době Riot zřídí herní servery ve Varšavě, Madridu a Londýně. Několik také ve východní Evropě a v Americe.

Slíbenou odezvu okolo 35 milisekund nelze garantovat, ale mělo by na ní dosáhnout většina hráčů. Zároveň se Riot omlouvá za hráče v Německu a okolí, kteří byli napojováni na servery v Turecku.

Servery se vypnou 28. května

Konec bety a oficiální vydání oddělí vypnutí serverů na pár dní. Konkrétně 28. května v 18:00 našeho času bude zamezeno vytváření nových her. Poslední hru můžete odstartovat minutu před tímto termínem. Servery se pak odmlčí o hodinu a půl později. Zapnuty budou až 2. června.

Resetování účtů nebude kompletní

Ukončení bety znamená z resetování účtů. Nebude však kompletní a něco vám z bety přeci jen zůstane.

Co vám zůstane:

  • Zbraně a postup z Closed Beta passu
  • Investované VALORANT body + 20% bonus (z 1000 VALORANT bodů získáte 1200 bodů)

​Co se resetuje:

  • Zakoupené skiny (převedou se na VALORANT body s bonusem)
  • Váš rank
  • Vše ostatní

Riot děkuje komunitě

Anna Donlon, která dohlíží na vývoj se nechala slyšet, že do oficiálního spuštění se dalšího patche nedočkáme. V něm ovšem přijdou na řadu opravy chyb, které nahlásila komunita. Té si Riot i dále nesmírně váží, včetně lidí, kteří nezískali přístup. Kdo na Twitchi nakoukal dost hodin proto získá s oficiálním vydáním i následující banner.