Mezi hráči jsou často vyhledávané kompaktní mechanické klávesnice. Šetří totiž místo na stole, které lze využít pro pohyb myši. Zároveň lze takovou klávesnici jednoduše brát na LAN akce a podobně. Novinka od Asusu s označením ROG Falchion by takové hráče mohla zaujmout.

Jedná se provedením o kompaktní 65% klávesnici s 68 tlačítky. Zapomeňte tedy na numerický blok a mezery mezi klávesami. O spínačích víme jen to, že se Asus rozhodl pro osvědčené Cherry MX s podporou RGB podsvícení. Zatím není známo, které druhy spínačů od tohoto výrobce budou k dispozici.

Asus láká na podporu RGB podsvícení s tím, že barva každé klávesy půjde nastavit individuálně a klávesnice rovněž bude podporovat Aura Sync technologii.

Unikátním prvek je pak barevný pruh na straně. Asus ho popisuje jako RGB touch panel. Panel je v tomto případě celkem přehnané pojmenování. Dle obrázků se jedná spíše o kus RGB pásku s podporou dotyků. Sloužit bude nejspíše k multimediálním účelům, jako ovládání hlasitosti. Zmínit můžeme ještě druhotné popisky kláves s přední strany.

Bezdrátovou klávesnici připojíte pomocí přibaleného přijímače, který pracuje na frekvenci 2,4 Ghz. Doba odezvy má být okolo 1 ms. Pokud oželíte podsvícení, vydrží baterie v klávesnici 400 hodin používání. Asus jako bonus do balení přibalil pevný kryt, který usnadní bezpečné přenášení. Informace o ceně a dostupnosti zatím nejsou k dispozici.