Pokud jste na internetu investovaly do kryptoměn, pohled na grafy z minulých dní vás nejspíše nepotěšil. Trh digitálních měn totiž klesá a může za to řada faktorů. Tím největším je zákaz Číny, který finančním institucím nadále neumožňuje poskytovat služby související s digitálními měnami. Nařízení se vztahuje na banky i online platební kanály. V Číně tak praktiky nelze obchodovat s kryptoměnami.

Finanční úřad komunistické Číny chce údajně tímto rozhodnutím ochránit majetek občanů a ekonomický a finanční řád. Následně na to oslabil nejen Bitcoin, ale i Ethereum.

Miliardář Elon Musk, který vlastní například automobilku Teslu, se v minulosti kryptoměn velmi zastával a jeho tweety dokonce ovlivňovaly ceny digitálních měn. Musk v uplynulých měsících investoval skrze Teslu do Bitcoinu a umožnil nákup aut pomocí této kryptoměny. V minulých dnech ale otočil kvůli neekologické těžbě. Většina hardwaru potřebného k získávání Bitcoinu a dalších kryptoměn totiž využívá převážně elektřinu z uhelných elektráren. Musk se fosilním palivům vyhýbá a snaží se přicházet s alternativami. Za Bitcoin ale pro teď nic nenašel.

Populární těžba Bitcoinu a Etherea pálí i hráče. Kvůli těžařům se těžko shání nejen grafické karty, ale i notebooky a dost možná i pevné disky. Měna Chia se totiž dá těžit právě na pevných discích.