Boje v Evropském ESL Masters jsou u konce,  po impresivním druhém týdnu vyhrává tým Virtus.pro
Gaming PUBG Článek Boje v Evropském ESL Masters jsou u konce, po impresivním druhém týdnu vyhrává tým Virtus.pro

3. 8. 2021 11:28

Po dvou týdnech je o vítězi Evropského ESL Masters rozhodnuto, vyhrávají Virtus.pro,

Finále ESL Masters bylo rozděleno do dvou hracích týdnů (víkendů), kde každá část měla svůj vlastní prizepool. Vítězem turnaje se stal tým, který z obou týdnů dokázal nasbírat nejvíce peněz, ten dostal ještě bonus 10 000 $. Peníze ovšem nebyly rozděleny rovnoměrně, tudíž by se dalo říct, že výkon v druhém hracím týdnu měl větší váhu než v týdnu prvním.

První finálová část byla velice těsná, protože oba týmy na prvním a druhém místě měly stejný počet výher i killů. O vítězi tedy rozhodovalo umístění v poslední odehrané hře, kterou vyhrál tým Question Mark ve složení Faultlessly, fate, ADOUZ1E a DaNt3-. Digital Athletics s PiXeL1Kem ve umístili na 7. pozici a zajistili si pro sebe kousek prizepoolu ve výši 250 $. To se ale bohužel nepovedlo českému celku Entropiq a v této kapitole turnaje končí na 16. místě.

Druhou část turnaje ovládl celek Virtus.pro, kteří díky svému dominantnímu výkonu dokázal ze 12 her vyhrát 4. Druhé místo s obsadil tým DiNG ve složení Priyl, Sai1, ceh9 a Besto. Příčku třetí si zabral tým Question Mark, který znovu vyhrál poslední hru týdne. Digital Athletics se tentokrát podařilo ukořistit čtvrtou příčku a s tím i 1 000 $. Bohužel týmu Entropiq se opět nedařilo a skončil na 12. místě.

Po sečtení vyhraných peněz z obou týdnů se celkovým vítězem stávají Virtus.pro s rozdílem pouhých 250 $ nad týmem Question Mark a získávají tak bonus 10 000 $ pro vítěze. Digital Athletics končí na místě 6. a Entropiq na 14. příčce.

V tomto turnaji se ale udělují také speciální ceny, a mezi zvolenými byl i tým s PiXeL1Kem, kteří si odnášejí odměnu za "Impressive Team" v podobě 2 500 $.