Bohužel letošní vydání konzolí nebylo pouze plné radosti, ale na mnoha místech i smutku a rozhořčení. Kvůli masivnímu nedostatku konzolí se totiž naskytla obrovská šance pro překupníky, kteří se nebojí jít ani za hranice zákona. A to zejména ve Velké Británii.

Právě z této země totiž přichází zprávy o masivních krádežích nových konzolí od Sony. Nejdříve šlo o přepadení dvou dodávek přepravních společností, přičemž cílem zlodějů měly být právě konzole PlayStation 5. Jen o den později se objevila spousta zpráv o tom, své konzole nedostali ani zákazníci britského Amazonu.

Zákazníkům nejdříve přišla zpráva o pozdním dodání zásilky, následně jim byl zaslán balík přelepen průhlednou lepenkou. Amazon ale používá svou vlastní lepenku – cizí vniknutí do balíku následně potvrdilo i zboží uvnitř. Lidé na Twitteru hlásili dodání rýže, hraček nebo nádobí, které se zde nacházelo místo PS5. Navíc nejde o vtip – tento podvod na vlastí kůži zažil třeba redaktor Nintendo Life Anthony Dickens nebo redaktor Digital Foundry Will Judd.

Vyjádření Amazonu je zatím velmi generické. Slibuje napravení situace, kterou nadále prošetřuje a vedení je velmi líto, že tato situace nastala. Zákazníky společnost kontaktovala a bude se snažit tento problém vyřešit. Jak ale tvrdí několik z nich, novou PS5 kvůli nedostatku už nezískají a budou tak muset čekat do února.