Poslední dobou zažil český herní průmysl opravdu velký návrat do minulosti. Na jedné straně jsme se dočkali oživení série Polda s vydáním nového dílu, na straně druhé studio SleepTeam zakončilo extrémně úspěšnou kampaň na tvorbu nových Bulánků. A zatímco Polda 7 si své vydání už odbyl, Bulánci se teprve začínají odhalovat.

Studio dnes zveřejnilo první záběry, které ukazují, jak bude fungovat hratelnost. Pro ty, kteří si Bulánky zahráli na školních počítačích, se skutečně nic nemění. Hra stále probíhá na nám známých mapách, přičemž ozbrojené polštáře se pohybují pouze po kolmicích. Hlavní úkol – zabít všechny.

V traileru byla ukázána i novinka, kterou vývojáři předesílali, a to je zničitelné prostředí. Houbový domeček, který se z původní mapy přemístil, se po zásahu lehce rozsype. Grafika je plně 3D a zaujme i soundtrack, který ve videu celou dobu běží na pozadí.

Pokud jste na Bulánky natěšení, ještě pár měsíců si musíte počkat. Mezitím si můžete přečíst například nejčastěji pokládané otázky na webu Bulánků nebo si poslechnout dvě tematické básně, které vytvořil a recituje Tomáš Hanák.