Activision Blizzard zveřejnil své finanční i výkonnostní výsledky za druhý kvartál finančního roku. Jak se ukazuje, vydavateli se bohužel moc nedaří a trend negativních výsledků nadále pokračuje – jak v rámci peněz, tak počtu hráčů.

Ve čtvrtém kvartálu roku 2019 dosáhl počet celkových měsíčních uživatelů ke 100 milionům a stoupal až k maximálním 150 milionům. S vydáním Vanguardu a následně nové iterace Warzone ale začala čísla stabilně klesat a s novou zprávou Activision potvrzuje, že v druhém kvartálu se měsíční počet aktivních hráčů dostal opět pod 100 milionů, přesněji na 94 milionů. 

S tím souvisí i menší příjmy, které vůči minulému roku klesly o 38 procent na 490 milionů dolarů. Activision ale spoléhá na svůj čtvrtý kvartál, kdy plánuje vydat rovnou dvě nové Call of Duty hry – kromě Modern Warfare 2 také přepracovaný Warzone 2.0.

Ani Blizzardu se moc nedařilo a i přes vydání Diablo Immortal klesly meziroční příjmy o 7 procent na 401 milionů dolarů. Kritizovaná hra ale pomohla navýšit počet měsíčních aktivních uživatelů na 27 milionů, což je o 4 procenta více, než minulý rok. Jde o vůbec první z posledních osmi kvartálů, kdy se počet hráčů navýšil.

Tradičně nejlépe se dařilo čistě mobilní divizi King, která v meziročních příjmech vyrostla o 8 procent na 684 milionů dolarů, a to i přes 6 procentní pád aktivních uživatelů na 240 milionů. Hlavním tahákem je opět nehynoucí Candy Crush.

I přes to, že se nyní Activisionu moc nedaří, je značka Call of Duty stále nehynoucí a jednou z nejdůležitějších v rámci herního průmyslu. Minimálně to tvrdí Sony ve své zprávě brazilských regulačním úřadům.