Václav Jan Stezka, známý především pod nickem Cantzer, se do světa VALORANTU připojil už v betě před více jak dvěma lety. Na své největší turnajové úspěchy ale dosáhl až v barvách organizace ENTERPRISE, které obléká od března. O jejich cestě ligou VRL, očekáváním před Grunex Challenge i výsledcích dalších československých týmů se rozpovídal v našem rozhovoru. 

Čau Cantzere, turnajů na tuzemské scéně není mnoho a Grunex se na ni vrací po necelých dvou letech. Zároveň Grunex Challenge přináší nejvyšší prizepool od srpna 2020 – 55 tisíc korun. Jaký z toho máš pocit a co očekáváš?
Ahoj, jsem nadšený samozřejmě, očekávám pěknou účast ať už v turnaji, tak i na streamech a hlavně dost kvalitních her s aktuální metou.
Celá soutěž se uskuteční během pouhých jedenácti dní, hrát se bude nepřetržitě každé odpoledne. Bude tento intenzivní program přítěží pro hráče nebo si z toho nic neděláš a jsi na to připraven? 
Pro lidi, co chodí do práce, to možná nebude nejjednodušší, ale školáci mají prázdniny a mně osobně se program líbí. Normálně trénujeme 6 dní ze 7, takže to nebude tak velká změna pro nás.
Poslední tři měsíce jste se věnovali především VRL. Po vydřeném postupu z baráže Stage 1 jste druhou Stage začali skoro perfektně, skóre 5-1 vás dostalo na dělenou první pozici. Ve zbytku jste už ale vyhráli jen jediný zápas. Jak se to stalo? Co se změnilo, že z relativně pohodlných vítězství jste přešli na sérii proher – ačkoliv velice těsných?
Jak říkáš, prohry byly velice těsné. Ale rozhodly podle mě 3 věci. Zaprvé podcenění ostatních týmů, jelikož jsme neupravili moc věcí z první poloviny ligy do druhé poloviny a týmy se na nás připravily lépe, než jsme čekali. Zadruhé stále v té době nedostatek zkušeností našeho celku v určitých situacích a zahození tak skvělých kol. A zatřetí, jelikož to byl formát BO1, tak tam umí zahrát dobrou roli i štěstí. Je škoda, že z děleného prvního místa to dopadlo takhle, ale celkově nám liga dala hrozně moc do budoucna.
Konečné skóre 6-8 znamenalo až sedmou – předposlední pozici v tabulce. Kvůli tomu jste se opět ocitli v baráži, tentokrát ale z její druhé strany. Soupeřem byli opět Izraelci a i výsledek byl stejný – vítězství 3:2. Jak moc byla příprava na tento duel odlišná oproti běžným ligovým utkáním? Přece jen zde už šlo o všechno.
Právě z ligy jsme se poučili a příprava byla asi největší, co jsme zatím měli. Udělali jsme i skoro týdenní bootcamp jen na baráž a popohnali naší situaci s coachem, kterého jsme hledali už delší dobu.
Druhý český tým ve VRL – Entropiq – na tom byl ještě mnohem hůř. Po devíti porážkách své první a jediné vítězství získal kuriózně zrovna proti vám a s ligou se tak museli rozloučit. Co podle tvého názoru Shoutyho celku chybělo k lepším výsledkům?
Upřímně netuším a nerad bych mluvil za kluky a řekl nějakou blbost, jelikož dovnitř jejich týmu nevidím. Raději bych se zeptal přímo jich.
Trable provázely Čechy a Slováky i v nižší soutěži – East: United. Nikdo se ani malinko nepřiblížil k vašemu postupovému úspěchu z první sezóny.  Co se během posledního půl roku stalo, že si nikdo z krajanů nedokázal poradit s evropskými rivaly?
Bohužel jsem nestíhal sledovat tolik zápasy, ale to, že se nikdo nedostal dál, jsem zaregistroval a celkem mě to překvapilo. Měl jsem vytipovaných pár CZ/SK celků, které by to mohly zvládnout, a že bych na ně rád udělal třeba i watchparty, ale bohužel. East: United se teda od naší sezóny rozšířil a formát, je o něco těžší, to mohl být jeden z faktorů, proč se našim celkům nezadařilo, ale jinak je to pro mě taky záhadou.
V Grunex Challenge se můžete potkat se všemi stálicemi naší scény, přihlášeni jsou WoofWoof, Absolute Amateurs i CZSK bench – bývalí Entropiq. S posledními zmíněnými jste na dubnovém LAN finále Road To ComicCon prohráli. Jak si na ně a ostatní československé týmy věříš teď?
Věříme si a těšíme se. Jak jsem psal, trénujeme skoro na denní bázi, a tak doufám, že se nám to povede ukázat v co nejlepší verzi.
Samozřejmě pro tuto příležitost vznikne i řada mixů, Hitch přitáhl dvojici Poláků, něco naznačoval i Twisten. Jak se tobě osobně proti mixům hraje? Je to těžší než proti stálým týmům, od kterých už tušíš, co očekávat?
Je to víc random, ale jako tým, co spolu hraje už nějakou dobu, se pak připravujete společně jak na zápasy proti týmům, tak proti mixům, takže snad v pohodě. Ale určitě to budou zajímavé zápasy.
Chtěl by ses v turnaji utkat s někým konkrétním? Ať už z důvodu vzájemné rivality nebo splacení starých dluhů?
Asi ne, já osobně nic takového necítím.
Ve VRL baráži jste ještě hráli mapu Split, teď vás čeká map pool s Pearl místo Splitu. Co na tuto novou lokalitu ve VALORANTU říkáš, jak jsi s ní spokojený?
Pearl se mi moc líbí a čekám, jaké teamcompy se tam budou hrát.
Děkuji za rozhovor a přeji ti hodně štěstí. Řekl bys rád něco fanouškům před turnajem?
Taky moc děkuji. Fanoušci, doufám, budou pořádně fandit na streamech a užijí si kvalitní československý VALORANT gameplay s kvalitním komentářem!
 

Cantzerovi s ENTERPRISE či jiným týmům můžete už od pondělí fandit v kvalifikacích, nebo se můžete sami připojovat a někoho z nich vyzvat. Tak nepropásněte tuto příležitost a účastněte se Grunex Challenge i Vy! Akce bude streamována na twitch kanále grunexcom1.