Na CESu přichystali tiskovou konferenci všichni tři velikáni na trhu s čipy. Představení Intel procesorů se neslo v duchu "někdy v budoucnu něco uvedeme". Intel ukázal 11. generaci Core procesorů a nastínil výkon jednoho desktopového čipu. Nvidia na to šla malinko lépe a kromě RTX 3060 jsme se dočkali i očekávaných notebookových grafik. AMD mezitím téměř hodinovou konferenci okecalo. Přesto na CESu dominuje.

Od AMD se čekalo uvedení několika desktopových čipů Ryzen řady 5000. Jejich letmá zmínka zabrala pár sekund a zapadla mezi řadou rozhovorů s partnery na téma "používáme AMD". Situaci nezachránil ani Lewis Hamilton.

Desktopové Ryzeny s označením Ryzen 9 5900 a Ryzen 7 5800 se dostanou jen k partnerským výrobcům a samostatně je nepůjde koupit. Pro herní nadšence celkem nuda.

Mobilní procesory bodovaly, ačkoliv se to kvůli protáhlé tiskovce tolik neprojevilo. Do notebooků budou osazovány čipy převážně s architekturou Zen 3, jenž nabídnou vyšší výkon. Označení víceméně zůstává.

Série U zamíří do ultrabooků a tenkých zařízení. Z nich pouze Ryzen 5 5600U a Ryzen 7 5800U obdrží architekturu Zen 3.

Série H se nám více rozšířila na 3 kategorie

  • HS - TDP 35 W
  • H - TDP 45 W
  • HX - TDP 45+ W

Celý lineup Ryzenů se skládá převážně z 8jádrových procesorů s 16 vlákny.

AMD sice ukázalo pár grafů s výkonem, ale na herní porovnání nedošlo.

Celkem nudná a zdlouhavá konference AMD nakonec působí velmi kontrastním dojmem v porovnání s výsledkem. Notebookové procesory od AMD volí většina výrobců a někteří je dokonce preferují před Intelem. Nejlepší herní stroje na CESu nesou štítek AMD a jde tak o ukazatel, jak se nové čipy povedly.