Pokud se byť jen okrajově zajímáte o tuzemskou cosplay scénu, určitě jste někdy slyšeli o cosplayerkách Ketrin a Germia, které patří mezi špičku ve svém oboru. Opět to dokázaly včera na Gamescomu, když se umístily na prvních dvou příčkách v soutěži o nejlepší cosplay ze světa Cyberpunk 2077.
CD Project Red si pro svou nadcházející hru Cyberpunk 2077 připravil soutěž pro cosplayery, ve které se hraje o celkový prizepool 40 000 $. Svůj cosplay mohou soutěžící předvést buď online, nebo na jedné z herních akcí po celém světě - Gamescom (Německo), Pax West (USA), Tokyo Game Show (Japonsko), Igromir (Rusko), Paris Games Week (Francie).
Pět nejlepších cosplayů z těchto akcí a pět nejlepších online příspěvků postupuje do grand finále, ve kterém vítěz dostane kromě 15 000 $ ještě sběratelskou edici hry nebo možnost fotit s profesionálním fotografem na obal časopisu.
Právě o tyto ceny bude soutěžit Ketrin, která se svým kostýmem ústřední postavy ze hry jménem V (i s robotickou paží s ostřím) nejvíce oslnila porotu na právě probíhajícím Gamescomu. Odnáší si tak 2 000 $ a postup na grandfinále. Jako druhá skončila Germia, která si pro svůj cosplay vybrala hudebníka Johnyho Silverhanda ztvárněného ve hře Keanu Reevesem. Na třetím místě se umístila ruská cosplayerka WinWinry.
Zajímají-li vás fotky kostýmů, podívejte se na instagram obou vítězek: