Youtube kanál DIY Perks jistě nemusíme představovat. Výtvory tohoto autora už jsme zde představovali. Tentokrát se Matt pustil do projektu venkovní televize. Na tom by nebylo nic neobvyklého, však televizi může vzít na zahradu každý. Při prvním zapnutí ale zjistíte, že obraz nedosahuje jasu dostatečného pro sledování na slunci.

Matt se rozhodl klasickou televizi chladit vodou a zvýšit její maximální jas. Vše navíc zabudoval do exteriéru vzdorujícímu počasí. Základem bylo vyměnit podsvícení televize za řadu LED, pro které Matt vytvořil vodní chladící systém. Ten se skládá z řady pump a obřího radiátoru.

Samotná televize musela projít menší pitvou, aby byla kompatibilní s LED. Samotné podsvícení je energeticky tak náročné, že vyžaduje trojici serverových zdrojů. Ve výsledku si televize řekne o více energie než lepší herní sestavy v plné zátěži.

Výsledkem je obraz, na který se můžete dívat i za jasného dne. Hodláte hrát FIFU na dvorku se sousedem? Žádný problém. Vyšší jas navíc zlepšil i barvy, ačkoliv o jejich přesnosti můžeme jen spekulovat. Celý projekt vyšel řádově na stovky dolarů, za televizi s obdobným jasem byste ale dali násobně víc peněz.