Koncem září začne Cooler Master nabízet herní sadu MasterSet MS120, nečekaně nabídne klávesnici a myš. Klávesnice je zvlášť zajímavá, chce totiž nahradit mechanické klávesnice bez toho, aniž by sama používala tradiční spínače.

Výrobce slibuje, že nové „mem-chanical clicky“ spínače nahradí Cherry MX Blue a ačkoliv je klávesnice v základu membránová, tak nabídne vlastnosti těch mechanických. A které to podle Cooler Master jsou? „Hlasité kliknutí, jistota stisku a živostnost.“

Klávesnice tak slibuje výdrž více než 50 milionů stisknutí a spínače zaznamenají stisk už po 1,8 mm. Pro plný stisk je potom třeba stlačit klávesu o 3,8 mm. Ve výbavě nechybí nastavitelné RGB podsvícení pro jednotlivé klávesy.

Myš ze setu je potom ergonomicky vytvořena pro praváky. Optický senzor Avago 3050 zvládne až 3500 DPI a můžete si ho nastavit ve čtyřech úrovních (500, 750, 1500 a právě 3500). Hlavní dvě tlačítka využívají Omron spínače a myš má také tři RGB zóny, včetně efektu dýchání.

Cooler Master MasterSet MS120 se začne prodávat koncem září za cenu okolo 2200 Kč. Za myš a „mechanickou“ klávesnici s RGB podsvícením to není vůbec špatné. Bude ale záležet na tom, jak se nový druh spínačů osvědčí v praxi.