Herní bezdrátová sluchátka Corsair Virtuoso jsou na trhu již pár let. Stále se ale řadí k absolutní špičce, zejména díky skvělému zvuku na poměry herních bezdrátů. Novinka Corsair Virtuoso RGB Wireless XT přináší sice jedno, ale velké vylepšení, totiž podporu bluetooth.

Sluchátka Virtuoso lze připojit přes přibalený USB kabel, 3,5mm audio konektor a bezdrátově skrze USB přijímač. Nyní k těmto možnostem přibyde také podpora Bluetooth s kodekem Qualcomm aptX HD.

Zvuk můžete poslouchat ze dvou zařízení zároveň. Například tedy z počítače připojeného přes USB přijímač a z mobilu pomocí spárování skrze Bluetooth.

Sluchátka si i nadále zachovávají špičkové vlastnosti, včetně 50mm driverů a rozsahu 20 - 40 000 Hz. Nechybí ani RGB podsvícení, odpojitelný mikrák a výdrž okolo 15 hodin na jedno nabití. To zajišťuje moderní USB-C kabel. Nově se také dostalo na podporu Dolby Atmos.

Cena nebude nízká. Corsair prodává předchozí verzi těchto sluchátek až za 5 000 Kč. Vzhledem k univerzální podpoře Bluetooth se cena ještě lehce navýší. Pro teď je headset dostupný pouze na oficiálních stránkách výrobce. Ani zde v době psaní novinky nemá stanovenou cenu.