Jako předvoj k právě probíhajícímu CESu oznámil výrobce Creative technologii sluchátkové holografie Super X-Fi. V praxi jde o technologii, která reprodukuje zvuk z více reproduktorů do sluchátek a přizpůsobuje jej na míru uživateli podle "skenování" hlavy a uší, které skutečně vychází z reálných fotek vaší osoby. Koncept nepochybně zní minimálně působivě a na probíhajícím CESu si uživatelé mohou technologii vyzkoušet.

Creative X-FI

Dva modely sluchátek se Super X-Fi

Creative nyní do svého portfolia výrobků přidává také sluchátka SXFI AIR a SXFI AIR C, která jako první obsahují integrovaný Super X-Fi UltraDSP čip (doposud technologii používalo zařízení SXFI AMP). První z nich můžete používat prostřednictvím bluetooth či USB připojení s širokou kompatibilitou napříč platformami včetně mobilních zařízení s iOS a Android. Fungují také jako samostatný přehrávač hudby z microSD karty. Nechybí dotykové ovládání, prodyšné materiály a náušníky z paměťové pěny, které se přizpůsobí tvaru hlavy.

Creative SXFI

SXFI AIR C jsou potom variací na předchozí model, ale jedná se o USB sluchátka, která rovněž disponují technologií Super X-Fi a jsou určena pro hráče. Chybí bezdrátové přehrávání přes bluetooth, dotykové ovládání i přehrávač skladeb z SD karty. To ale kompenzuje odnimatelný mikrofon ClearComms určený pro precizní komunikaci při herních zážitcích se spoluhráči.

Cena SXFI AIR byla stanovena v předprodeji na 159,99 EUR a dodávky se očekávají koncem ledna 2019. Gamingový bratr SXFI AIR C vychází na 129,99 EUR. Pokud by vás nová technologie Super X-Fi zaujala a chtěli jste se o ní dozvědět více, určitě si pročtěte webové stránky výrobce ZDE.