Twtich zabanoval ostrostřelce z ukrajinsko-ruského týmu Natus Vincere Oleksandra "s1mple" Kostylieva ve středu odpoledne. Jak délka, tak důvod banu jsou neznámé.

Klube šampionů, Twitch mi neoznámil konkrétní důvod jejich rozhodnutí. Třesu rukama všem za podporu v tomto náročném období. Zatímco si užívám svůj ban, můžeme si všichni užít mé ostatní streamy s "úžasnými" giveawayi, které může každý "jednoduše vyhrát"

S1mple si tak neodpustil kritiku platformy za to, že místo toho, aby banovala streamy, které se za profesionály, jako je právě s1mple, vydávají a snaží se okrást fanoušky, tak banují ze záhadných důvodů právě profesionální hráče a streamery. Podobný připad se stal se známým streamerem DrDisRespect. Právě jeho tweet s1mple prakticky okopíroval, pouze s dodatkem kritizujícím Twitch.

Mluvčí Twitche odmítnul tento případ komentovat a odkázal tázající se z DBLTAP na komunitní pravidla o nenávistných činech a potvrdil, že společnost bude zasahovat proti účtům, které tato pravidla porušují.

S1mple už byl jednou zabanován Twitchem, a to v srpnu 2019, kdy údajně použil ruskou nadávku útočící na homosexuály.