Internetový obchod CZC.cz nabízí již nějakou dobu herní periferie pod vlastní značkou. Nejnovějším přírůstkem do této rodiny je bezdrátová myš CZC Shapeshifter GM100. Jedná se o relativně malou myš, která cílí na uživatele, kteří si chtějí vzhled přizpůsobit a vyzkoušet i populární děrované provedení.

Základem myši je robustní tělo, které padne nejlépe pravákům. Optický senzor CZC zvolilo PixArt PAW3335, který se pyšní až 16 000 DPI. Mechanické spínače nesou značku OMRON a výrobce slibuje životnost až 20 milionů kliknutí. Na myši nalezneme celkem 6 programovatelných tlačítek. Shapeshifter ale předně zaujme přizpůsobitelností. Jméno zde tudíž není totiž vůbec náhodné.

V balení naleznete hned dvě barevné varianty krytů. Bílá s černou se dají navzájem kombinovat. Lze navíc zvolit i děrovaný kryt, který je o něco lehčí a někomu může více vyhovovat. V případě zašpinění ho navíc můžete sundat a lehce očistit. Tím ovšem příslušenství nekončí. Přizpůsobit si lze i hloubku stisknutí tlačítek. PVC plošky mají celkem 4 výšky a nalepíte je ze spodní strany tlačítek.

Bezdrátová myš má v základu 72 gramů a jde tak o relativně lehký kus. Přitom uvnitř skrývá například RGB podsvícení a baterii. Myš dokáže fungovat dle recenzí i několik desítek hodin bezdrátově. Shapeshifter naštěstí disponuje rychlonabíjením a myš lze používat i s připojeným kabelem. Ten využívá moderní USB-C, za které je nutno CZC pochválit. U mnoha dražších myší se stále používá zastaralé micro USB.

Myš se dá nastavit pomocí dodávaného programu.

Cena 1499 Kč za CZC Shapeshifter vypadá vzhledem ke konkurenci velmi dobře. Myš sází hodně na přizpůsobitelnost, bezdrátové provedení a potěší například moderní USB-C i elegantní vzhled.