Dvojka na českém trhu, takto se pyšně prezentuje CZC a za svou pozici se internetový obchod vůbec nestydí. V uplynulých dnech ale obchod předběhl svoji největší konkurenci a nastoluje nový trend, který jistě ocení úplně každý zákazník.

Konec falešným slevám

Black Friday a 80% slevě na dříve zdražený výrobek odzvonilo. Když se dnes na CZC.cz podíváte, u zlevněných produktů uvidíte zejména absolutní zlevněné částky vypočítané z průměrné ceny produktu. Slevu totiž CZC začalo počítat z nejnižší ceny za posledních 30 dní a na vše dohlíží také Hlídač shopů.

Pojďme se podívat na jeden konkrétní případ. Vybereme si velmi oblíbená herní sluchátka HyperX Cloud 2. Jak můžeme vidět, CZC ani Hlídač shopů slevu nesdělují.

Za tuto cenu jste totiž mohli sluchátka koupit už v minulosti. Mezitím zde máme konkurenci, která hlásí "slevu", ačkoliv je produkt dražší.

Alza má stejný produkt za vyšší cenu, a ještě k tomu hlásí, že je ve slevě.

Občas se plugin Hlídač shopů a CZC u výše slevy rozejdou. Oba totiž stále vypočítávají výslednou slevu malinko jinak. CZC ale přidává trumf navíc v podobě historie ceny produktu od začátku prodeje.

Takto přehledný graf se opravdu hodí. Na příkladu výše můžeme vidět, že Cloudy lze sehnat často za cenu okolo 2 000 Kč. V tom případě se tedy o slevu nejedná, zvlášť když sluchátka stála stejně posledních 30 dní.

Porovnání s ufouny

Otravného zeleného mužíčka můžeme potkat také v další záložce u produktu. CZC si nebere servítky a přímo srovnává cenu s největší konkurencí.

Ochod přitom prozradí i fakt, že je dražší. Případně při stejné ceně nabídne často lepší bonusy.

Má tedy vůbec cenu chodit na Alzu? Za nás rozhodně ne! CZC totiž k nákupu dává i kupon o hodnotě 500 Kč na další objednávku.

Pokud na internetu najdete nižší cenu, můžete to CZCéčku nahlásit. Nesmí ale jít o Black Friday, případní Cyber Monday akce. Formulář umožňuje vybrat nejen Alzu, ale i obchody Datart, Electroworld, Kasa, Smarty, Mobil Pohotovost, TSbohemia, Okay, Mironet, Softcom a Mall.cz.

Jedná se tak ze strany CZC o krok správným směrem. Brzo by navíc měla do účinnosti vstoupit legislativa omezující senzacechtivé 80% slevy.