Další Weekly Cup Valorant East: United je za námi, bohužel tentokrát si Češi nedokázali přivlastnit první místo. Opět jsme ale mohli jásat v počtu kvalifikovaných týmů, naší zemi reprezentovalo 6 z 8 týmů.

Kromě pětice AmateursVal, Team86, Avante, SFTS a Fadee se jako pozvaný tým zúčastnili i minulí výherci Podnik. S nimi se v týdenním finále objevily i dva maďarské celky, a to kvalifikovaný Leaked a pozvaný iPon Esports.

I přes pár problémů jsme ve finále viděli dominanci českých týmů, jediným „vetřelcem“ byli borci z iPon, kteří dost razantně přejeli Avante. Stejně tak se nezapotili nad Fadee a ve finále se tak po velmi překvapivém zápase AmateursVal proti Podnik potkali právě s amatéry.

Bohužel iPon přineslo na naše poměry dost drastickou a agresivní strategii, na kterou nedokázaly naše celky odpovědět. V druhé finálové hře se AmateursVal konečně chytli a zápas otočili na rovný stav 11:11, bohužel ale nezvládli svůj bojovnou náladu udržet a iPon tím vyhráli nejen tento zápas, ale celý Weekly Cup.

Ale není třeba smutnit, Valorant East: United nabízí další a další příležitosti, jak se zúčastnit. Tento týden se opět povedou tvrdé boje o co nejlepší výsledky a tím kvalifikaci do Weekly Cupu. Pokud se tak podaří, možná uvidíme tuto neděli na twitch.tv/CZCTV i vás!