Bungie již brzy spustí podporu pro “cross-save” ve své on-line střílečce Destiny 2. Je to funkcionalita, kterou bychom rozhodně uvítali u všech her, které jsou dostupné na více platformách. 

Hráči Destiny 2 si budou moci spojit svoje účty třeba z Battle.net (PC verze) s těmi z konzole PlayStation 4 nebo Xbox One, vybrat si svůj hlavní účet a následně mít tyto postavy dostupné na všech platformách.

Novinka se bude hodit rovněž pro PC hráče, jelikož Destiny 2 se od 1. října tohoto roku přesune na Steam. Dosud bylo na Battle.net. Pro tyto hráče má studio připravenou speciální stránku, která procesem provede a bude to možné provést od 20. srpna.

Samotné cross-save bude fungovat od 21. srpna. Je tu pár omezení, například herní měna Silver se takto nepřenese, stejně jako zakoupené licence. Pokud se třeba chcete přesunout z PC na PlayStation 4, budete muset koupit další kopii hry.

Bungie tuto cross-save funkcionalitu koncipuje především na jednorázové migrace, kdy se rozhodnete přesunout z jedné platformy na druhou.