Poslední dny nebyly moc pozitivní pro uživatele na Discordu. Kdo na této komunikační platformě tráví čas, tak jistě ví, že její nedílnou součástí jsou i boti. O dva důležité jsme v uplynulých dnech přišly. Oba boti měli jednu společnou vlastnost, přehrávali hudbu z YouTube.

Konkrétně se bavíme o botech Groovy a Rythm. Jejich náplní bylo jednoduché přehrávání muziky z YouTube v hlasových Discord kanálech. Uživatelé tak mohli poslouchat stejnou písničku ve stejný okamžik. Obě služby byly v rozmezí několika dní informovány o nutnosti ukončení provozu. To přišlo ze strany YouTube.

Oznámení od YouTube, ze kterého boti čerpali muziku totiž vynucovalo ukončení služby vzhledem k využívání video platformy ke komerčním účelům. YouTube se zkrátka nelíbilo, že uživatelé poslouchali hudbu nahranou na web skrze bota a provozovatelé na tomto principu navíc vydělávali.

Na webu bota Groovy se dočteme, že přechod z YouTube na jinou platformu zřejmě nic nevyřeší. Jiné služby by se totiž zachovaly stejně. Rythm zase děkuje za přízeň a dodává, že autoři pracují na něčem novém. Faktem zůstává, že sdílený poslech hudby na Discordu bude možný jen díky oficiální integraci Spotify.