Pokud trávíte na Twitchi více času, možná jste oblíbenému streamerovi dali subscribe, nebo třeba menší příspěvek. Na podpoře streamerů samozřejmě není nic špatného. Dívat se na ně můžete i zdarma a pokud vás pravidelně baví, jistě pár korun ocení. Zvláště, pokud se jedná o malého streamera.

Mezi malé osobnosti se rozhodně neřadí LosPollosTV s více jak půl milionem followerů a více jak devíti tisíci suby. Při jednom nedávném vysílání tento streamer dostal 350 dolarů jako donate. Jenže se jednalo o překlep a divák chtěl pouze poslat 3,5 dolaru.

Jak lze z reakce streamera vidět, měl toho již plné zuby. Podobné situace se mu prý stávají běžně a odmítl tak poslat částku zpět i přes fakt, že divák údajně nebude mít na zaplacení svých účtů.

Donaty většinou probíhají přes PayPal, který si účtuje poplatek za provedení transakce. Aby streamer nepřišel o peníze, mohl v klidu poslat zpátky částku menší o poplatek za vrácení peněz. Řádově to jsou pouze jednotky dolarů, které v donatech dostal ještě v průběhu klipu.

Banner pod streamem varuje, že příspěvky jsou nevratné.

Diváka nejspíše překlep při donatu bude hodně bolet. Částka 350 dolarů se totiž rovná 7 500 Kč. Ve finále vyvstává otázka, zda je vůbec dobrý nápad posílat velkým streamerům donaty, jen aby si přečetli vaši zprávu. Zvláště, když na tom nejste finančně dobře. Snad si LosPollos nechá vše projít hlavou a peníze divákovi vrátí.