I když Dota 2 hraje stále obrovské množství hráčů a titul je populární napříč casual hráči i esportem, Valve se o novinkách příliš nezmiňuje. Po delší době ale do hry zamířil velký update, jehož největší novinkou je Dawnbreaker, nová hrdinka.

Dawnbreaker se soustředí na boj zblízka. První schopností je Starbreaker, jehož spuštěním Dawnbreaker třikrát mávne kladivem, přičemž na poslední úder praští kladivem do země, což udělí poškození a stun nepřátelům v dosahu. Druhou schopnosti je Celestial Hammer, při kterém Dawnbreaker hodí kladivem v určeném směru. Kladivo udělí poškození a zanechá za sebou ohnivou stopu.

Třetí schopností je Luminosity, které lze aktivovat po třech základních úderech. Po seslání jsou všichni přátelští hrdinové vyléčeni. Ultimátní schopnosti je Solar Guardian, která označí oblast na mapě. Ta začne pulzovat, přičemž nepřátelé v oblasti dostávají poškození, naopak spoluhráči jsou léčení. Po chvíli do oblasti Dawnbreaker přiletí, s dopadem udělí poškození a omráčení nepřátelům.

Nová hrdinka je součástí aktualizace 7.29, jejíž přesný obsah si můžete přečíst zde.