Jednou z hlavních tématik 10. sezóny Fortnite je transformace dobře známých lokací z předchozích herních sezón. Nedávno jsme tak byli svědky velkých novinek na mapě. Město Neo Tilted tak obklopila zóna, uvnitř které se zjevil Tilted Town, ve kterém bylo zakázáno stavět. Následně se objevila další riftová zóna, která do nákupní uličky Retail Row přinesla hordy zombií. Občas se dokonce neobjeví nová lokace, ale pouze zmizí stará, jako tomu bylo u fotbalového hřiště. Jako poslední bylo možné spatřit létající ostrov u polí Fatal Fields. Ten se navíc začal pohybovat napříč mapou.

Všechny tyto změny mapy mají jedno společné. Spouští je obří riftová zóna, před kterou lze často na mapě vidět zařízení, které k jejímu přivolání slouží. Díky tomu lze odhadovat, kde dojde k příští změně.

Nová portálové zařízení 

Nyní se přivolávače zón objevily v pouštním městě Paradise Palms a na ledě v zimní oblasti, ve které dříve stávalo městečko Greasy Grove. To znamená, že k další změně dojde na jednom z těchto míst.

Přivolávací zařízení se v pouští nachází přímo ve středu města, hned vedle vily s bazénem. Zde je otázkou, jestli se změní pouze podoba města, nebo i okolní pouštní zóna. Vzhledem k tomu, že se zde dříve oblíbená lokace Moisty Mire, je možné, že se dočkáme jejího návratu. Možný je tak i návrat budovy staré věznice, kam dříve chodilo nemalé množství hráčů.

V zimní oblasti je pak umístěné druhé zařízení, které stojí hned pod zamrzlým domem. Zmizí snad po aktualizaci mapy led, nebo se Greasy Grove objeví nad ledem? Je také možné, že se zde objeví něco úplně nového.

Aktualizace do hry přicházejí obvykle v úterý a dá se tak čekat, že tento den dojde i ke změně mapy. Bohužel zatím ale nevíme, který z přivolávačů zóny bude aktivován. Jeden z fanoušků dokonce navrhl koncept, kde by došlo k prohození těchto míst mezi sebou, což by se nám osobně velmi líbilo. Jisté je jen to, že přijdou velké změny.

Support a Creator 

Pokud se vám článek líbil, můžete nás ve hře podpořit zadáním kódu pro Support a Creator: Nejdeto. Za veškerou podporu děkujeme!