Máme tu už druhý ročník tohoto turnaje a už kvalifikace překvapily spoustu hráčů. Minulý ročník se odehrál v roce 2015, kdy na scéně dominoval americký celek EG s teprve šestnáctiletým Pákistáncem Sumailem (V tom samém roce EG vyhráli také The International ).

Včera skončily kvalifikace Dota 2 Asia Championships 2017 a zde je shrnutí

Pozvané týmy

  • Evil Geniuses
  • Wings Gaming
  • OG
  • Newbee

Čína

V čínské kvalifikaci se mohly z postupu radovat hned 4 týmy. Čína jako jediný region má více kvalifikovaných týmů, z ostatních regionů postupuje pouze jeden celek. 

Skupina A

Ve skupině A dominoval tým IG (Invictus Gaming), který neprohrál ani jeden zápas a došli si pro první příčku. Tým postavený okolo známého čínského hráče BurNInga tak absolutně převálcoval všechny týmy ve skupině. Týmy na druhém a třetím místě byly přesunuti do playoff kde potom hrály proti druhému a třetímu týmu ze skupiny B.

Skupina B

Ve skupině B, ne už tak dominantně, dokázal vyšplhat na první příčku tým VG.J (Vici Gaming). VG dvakrát remizovali, to ale nezměnilo nic na tom, že se o jediný bod dostali na první místo a zajistili si tak jasné místo na DAC 2017. Druhý a třetí tým se opět utkal v playoff proti týmům ze skupiny A.

Playoff

V playoff jsme mohli sledovat už trošku napínavnější hry než ve skupinách, nakonec se kvalifikoval tým LGD.ForeverYoung z třetího místa skupiny A a iG Vitality z druhého místa skupiny B.

Amerika

Ve skupině A překvapil tým compLexity Gaming který postupoval z prvního místa do playoff, zatímco DC (finalisti TI6) ztratily dvě hry proti nově sestavenému týmu pro Kiev Major ale se zkušenými hráči. Ve skupině B jsme byli svědky podobného scénáře jako v přechozí skupině, kdy známý tým NP dominoval skupinu a hned za ním se umístil nový tým Team Onyx, který podle názvu týmu nijak známý není, ale hráče má zkušené a většina hráčů už o nich slyšela.

Playoff

V playoff proběhly celkem zajímavé hry. V prvním kole DC vyřadil tým NP který se ale přes lower bracket posunul až do finále, kde se tyto týmy znovu potkali. Tentokrát už tým NP nezaváhal a serii vyhrál 2:0.

SEA

Zde už se v obou skupinách objevovaly známé týmy - ať už Team Faceless, který si lehce poradil se skupinou A, nebo hned na druhém místě také známý americký tým WG.Unity.

Playoff

V playoff se konal podobný scénář jako v americkém playoff. Team Faceless zaváhal ve winners bracketu a padl do lower kde ale dokázal porazit TNC a ve finále hrál odvetu proti WG.Unity kde už si serii nenechal vzít.

Evropa

Ve skupině A bez jediné prohry postoupil do playoff neznámý tým Bears postavený kolem známého hráče FATA dříve hrajícího za Team Liquid, který právě s jednou prohrou postupoval z prvního místa do playoff. Ve skupině B se objevily týmy Cloud9 a NiP kteří po delší době založily Dota sekce. Výkon C9 nebyl vůbec špatný.

Playoff

V playoff Bears bohužel 2x vyřadily Cloud9, takže ti se s turnajem museli rozloučit. Finále bylo mezi vítězi obou skupin kde se nakonec radovat mohl Team Liquid, který neztratil ani jednu hru.

CIS

Skupinu A ovládl poměrně nový ruský tým Effect a hned za ním na druhém místě Team Spirit původně založený známým hráčem goblak, který hrál třeba i za Na´Vi. Skupinu B ovládly dva známé ruské týmy - Team Empire a Vega Squadron.

Playoff

V playoff stejně jako ve skupinách, dominovaly týmy Effect a Empire. Nakonec ve finále Team Empire ukázal zkušenosti a s Effect si poradil 2:1.