Kvalifikace na Major jsou u konce a známe tak 16 týmů, které se tam podívají. Prvních 8 týmů dostalo přímou pozvánku o kterých jsme psali v tomto článku.

Ovšem novinkou je změna kdy řecký celek opustil organizaci Ad Finem, tudíž se teď na Majoru budou prezentovat jako The Greeks.

Dalších 8 týmů se muselo dostat přes kvalifikaci která se odehrávala 10.-13. března.

Jižní Amerika

V těchto kvalifikacích se hrála jedna skupina s deseti týmy, ze kterých vyšly 4 nejlepší, kteří postoupily do play-off.

Not Today 8-1
SG e-sports 8-1
Infamous 8-1
Midas Club Elite 6-3
Vultur 4-5
Team Unknown 4-5
Mad Kings 3-6
Luccini 2-7
Union Gaming 2-7
Sacola de Lixo 0-9

Jižní Amerika byla asi nejméně divácky záživná, jelikož tyto týmy nejsou vůbec známé. U této kvalifikace byl pouze jeden slot pro toho nejlepšího aby se podíval na Major.

Play-off

V play-off dominoval tým SG-e-sports který se dostal do finále z lower bracketu kam je poslal celek Not Today, se kterými pak hráli právě ve finálem, kde už si serii pohlídali a zvítězili 2-1. 

Severní Amerika

V těchto kvalifikacích o 1 slot na Majoru bojovalo 7 týmů. A počítalo se s dominancí jednoho celku který nakonec zklamal.

Team NP 6-0
compLexity Gaming 5-1
Team Onyx 4-2
Team Freedom 3-3
is GG 2-4
FIRE 1-5
Wheel Whreck 0-6

Skupina byla dominovaná jak bylo očekáváno týmem NP a hned za ním compLexity. Další známý tým Onyx měl také dobré předpoklady k tomu umístit se dobře, což se tak stalo.

Play-off

Před zahájením play-off se očekávalo finále v podání Team NP vs Onyx/compLexity ale právě tým NP proti oběma celkům prohrál ještě před finále, a tak sen podívat se na Major skončil. Nakonec Team Onyx předvedl parádní hry a serii vyhráli 2-1.

Evropa

Evropská kvalifikace byla asi nejsledovanější a nejzáživnější, což zapříčinily hlavně nejznámější týmy.

Team Secret 8-1
B)ears 7-2
Ninjas in Pyjamas 6-3
Alliance 6-3
Cloud9 5-4
Elements Pro 5-4
4 protect five 4-5
Prodota Gaming 2-7
BeanBoys 2-7
ALTERNATE aTTaX 0-9

Očekávalo se, že skupinu vyhraje jeden z týmů Secret, B)ears nebo Alliance, což se i stalo. Tým Ninjas in Pyjamas příjemně překvapil, když skupinu končil se skore 6-3, což by si před kvalifikací troufl tvrdit málokdo. Team Secret skončil na prvním místě s jedinou prohrou, což nebylo žádným překvapením.

Play-off

V play-off se hráli opravdu parádní hry, prvním celkem nečekaným výsledkem byl zápas Alliance vs B)ears kdy podceňovaná Alliance vyhrála 2-0.

Ačkoliv se Allianci dařilo, proti Team Secret prohráli dohromady dvakrát 2-0 a Secret si zajistili slot na Majoru celkově s jednou prohrou. Ninjas in Pyjamas i po dobře zahrané skupině bohužel nevyhráli ani jednu hru v play-off.

CIS

Druhá nejsledovanější kvalifikace (hlavně díky týmu Na´Vi) přinesla také spoustu pěkných her v podání známých týmů. 

Virtus.pro 9-0
Team Spirit 7-2
Team Empire 6-3
Natus Vincere 5-4
Comanche 5-4
Effect 4-5
Vega Squadron 4-5
F.R.I.E.N.D.S. 3-6
Hive 1-8
Double Dimension 1-8

Ve skupině byly překvapením Team Spirit a Vega. S Vegou se počítalo do play-off. Silnou dominanci ukázal ruský celek Virtus.pro, který postoupil bez jediné prohry. Na´Vi, které silně podporovali fanoušci na oficiálních přenosech nakonec museli hrát Tiebreaker proti týmu Comanche a naštěstí pro fanoušky vyhráli a postoupili do play-off.

Play-off

V play-off pokračoval Virtus.pro v dominanci a hned poslali Natus Vincere do lower bracketu. Zatímco Team Spirit a Empire už se z lower bracketu nedokázali dostat, Na´Vi se to podařilo a ve finále se mohli pomstít Virtus.pro. Nakonec to skončilo ještě hůř než první série. Pro Na´Vi tak skončil sen - zahrát si na domácím prostředí, i když nepředvedli vůbec špatný výkon.

Čína

Čínská kvalifikace byla rozdílná od ostatních v tom že měla dva sloty pro týmy na Major

Invictus Gaming 7-2
CDEC Gaming 7-2
Vici Gaming 7-2
iG Vitality 5-4
Vici Gaming Potential 5-4
LGD Gaming 5-4
LGD.Forever Young 4-5
Team MAX 4-5
CAVALRY 1-8
Young Elite 0-9

Skupinu podle očekávání ovládly týmy IG, CDEC a VG. Ve skupině (kvůli stejnému skore) se musel hrát podobně jako v Evropě Tiebreaker, který vyhrál tým iG Vitality a dostal se tak do play-off.

Play-off

V play-off se mohli radovat 2 týmy z postupu na Major a to Invictus Gaming a iG Vitality kteří se právě přes tiebreaker dostali do play-off. Známý tým CDEC se nepředvedl vůbec v dobré formě.

jihovýchodní Asie

Stejně jako u Číny také zde se z postupu na finálový turnaj mohly radovat dva celky.

Clutch Gamers 7-2
TNC Pro Team 7-2
Team Faceless 7-2
Mineski.GGNetwork 6-3
Team Bazaar 5-4
Execration 4-5
Geek Fam 4-5
Team Bazaar.Youth 3-6
Rex Regum QEON 2-7
Prestige World Wide 0-9

Ve skupině se očekávala dominance od týmů Mineski a Faceless. To se nakonec i vyplnilo. Další dva týmy do playoff se k nim přidali neznámý celek Clutch Gamers a známější TNC Pro Team.

Play-off

V play-off silnou dominanci ukázal tým Faceless, který má za sebou celkem velkou fanouškovskou podporu, a s fanoušky se také uvidí na Majoru. Druhý slot obsadil už zaběhlý a zkušený tým TNC Pro Team a to zaslouženě po sériích, na které se opravdu dobře koukalo.