Už třetí turnaj této série, který se odehrával 23.-26. února v Shanghaii, a to konkrétně v Shanghaii International Gymnastics Center, s prizepoolem 300.000$, což je necelých 8 miliónů CZK.

Pozvané a kvalifikované týmy

 

Týmy Wings Gaming a OG se řadí mezi ty dominantní týmy na scéně, a také proto dostaly přímou pozvánku na turnaj, ale výkon až tak dobrý nebyl.

Z Evropy se kvalifikovaly týmy 2, a to Liquid a Secret bez větších potíží.

V čínské kvalifikaci postupovaly také dva celky, a to překvapivě dvojice VG.J a iG Vitality, kteří se dostali přes známé a silné týmy s přehledem.

Z Ameriky a SEA postupoval pouze jeden tým, v americké kvalifikaci to byl tým Digital Chaos, ze SEA potom TNC Pro Team

Skupiny

 

Skupina A

Ve skupině A dominoval pozvaný tým OG který porazil týmy Secret a TNC s přehledem 2-0 a postoupil do playoff bez jediné prohry. Tyto dva týmy se ve finálním zápase skupiny utkaly o místo v playoff ve kterém překvapivě vyhrál tým TNC. Tým Secret se tedy musel s turnajem rozloučit stejně jako iG Vitality kteří odjížděli bez jediné výhry.

Skupina B

Ve skupině B se lehce dostal na první místo Team Liquid s jednou prohrou proti VG.J, kteří skončily na druhém místě. Dva známé týmy Digital Chaos a Wings Gaming skončily na 3-4 místě, což bylo celkem překvapující vzhledem k jejich ocenění a výsledkům.

Playoff

V playoff si na začátku poradil Team Liquid s TNC lehce 2-0 a postoupil do finále. Na zápas mezi OG a VG.J se koukalo výborně a po třech hrách se VG.J mohli radovat z postupu do finále. Ve finální BO5 serii první a dlouhou hru ukončil tým VG.J, v dalších třech hrách už Team Liquid pickoval daleko lépe než v první hře a nenechali už si vzít ani jeden zápas.

 

Rozdělení prizepoolu