V poslední době jste si dost možná všimli obrovské vlny banů a striků, které postihly streamery napříč celým Twitchem. Kromě podivného přístupu k obsahu na streamech měl Twitch problém s DMCA - tedy uplatněním autorského práva na hudbu a její přítomnost v klipech.

Velmi překvapivá zpráva ale přišla včera večer. Bez jakéhokoli varování nebo komentáře totiž přišel ban pro známého streamera působícího pod přezdívkou DrDisrecpect. Informaci přinesl automatizovaný účet StreamerBans, který probírá databázi Twitche.

Problémem je to, že nikdo neví, za co byl DrDisrespect zabanován. Zdá se ale, že půjde o skutečně závažný problém a několik zdrojů tvrdí, že se dokonce jedná o trvalý ban – důvod ale říct nemůžou. Nikoliv že by ho nevěděli, ale jde o tak závažnou věc, že důvod nelze ventilovat.

Informaci přináší například Rod Breslau (esportový insider), streamerka Shannon, web Kotaku nebo Forbes. Ani Twitch nepodal k banu žádné informace, ale pouze velmi obecné prohlášení:

V našem procesu přijímáme příslušná opatření, pokud máme důkaz, že streamer porušil naše komunitní pravidla nebo podmínky používání. Ty se vztahují na všechny streamery bez ohledu na status nebo význam v komunitě.

V průběhu noci a rána pak začali fanouškům docházet zprávy o tom, že jim byly vráceny peníze na subscribe, čímž tedy potvrdilo, že na kanále již není možnost dát subscribe. Navíc nejsou dostupné jeho emoty. Jak upozorňují fanoušci, takováto situace je extrémně závažná. K podobným opatřením došlo jen tehdy, když dostal ban PhantomLord za podvody a Ice_Poseidon po problémy s FBI.