Když se objeví hra na velké konferenci typu Opening Night Live, tradičně jde o hry, které si vybírá organizační tým sám. Pokud ale na vás nevyjde řada, existuje také možnost sponzorované ukázky, kterou si už musí vývojáři zaplatit. Tyto ceny nebyly nikdy veřejné, až nyní je transparentně zveřejňuje tým okolo Gamescomu a již zmíněné Opening Night Live, přičemž částky vzbuzují různorodé reakce.

Na B2B stránce se totiž objevila jednoduchá tabulka, která ukazuje, kolik si musí vydavatelé či vývojáři připravit, pokud chtějí svou hru na akci prezentovat. 30 sekund vás vyjde na 85 tisíc euro, v přepočtu více než dva miliony korun. Částky jdou pochopitelně s odvysílaným časem nahoru, od tří milionů korun za minutový trailer, po čtyři miliony za 90 sekund až k pěti milionům korun za dvě minuty vysílacího času.

Magazín PC Gamer se následně obrátil na organizátory s několika otázkami. Ti sice neodpověděli přesně, avšak zmínili, že většina prezentovaných her se ukáže zcela zdarma, na základě výběru organizátorů. Redaktoři pak zmiňují, že vlastní PC Gaming Show funguje na stejném principu – samotná tvorba takové akce totiž stojí stovky tisíc dolarů, návrat investice je tak nutný.