Po zahájení druhé sezóny třetí kapitoly se herní komunita rozdělila na dva tábory. Na milovníky stavění a hráče preferující režim Zero Build. Druhá sezóna vzala hráčům dočasně možnost stavění, což nesla herní komunita velmi těžce.

Pro letité hráče, kteří strávili desítky, stovky hodin laděním svého architektského ducha, aby si schopnost stavění ve hře plně osvojili, bylo vyřazení této ikonické vlastnosti ve hře ránou pod pás. Není se čemu divit, že ihned volali po vrácení stavění do hry.

Na druhé straně byli hráči, kteří stavění nikdy moc neholdovali, nebo zkratka dávali přednost přesnější mušce před stavěním vysokých opevnění. Ti si režim Zero Build naplno užívají, i když s obavami vyhlíží konec toho skvělého režimu.

Ač se zdá, že byla herní komunita málem rozpůlená, nakonec k tomu naštěstí nedošlo. Každý hráč si našel svou cestu ve hře, podle jeho vlastního herního stylu, a i přes to, že spousta hráčů přeběhla do Zero Build režimu, zůstává komunita stejně silná a pevná, i když stále lehce toxická.