Visceral Games má za sebou Dead Space sérii a Battlefield: Hardline. Další hry od těchto tvůrců již nebudou. Electronic Arts totiž oznámilo uzavření studia a přesunutí „co největšího počtu“ vývojářů do jiných studií.

Studio v posledních letech připravovalo zatím blíže neodhalenou Star Wars adventuru, ze které jsme viděli pouze krátké záběry. Hra je stále v plánu, ale budou na ní pracovat další EA studia a změní se její směr.

Změny mají hru především „rozšířit“, aby nabídla více možností a hráči se k ní déle vraceli. Z původního lineárního dobrodružství se tak pravděpodobně stane alespoň částečně otevřený herní svět. EA slibuje, že zachová „dech beroucí“ vizuál a autentický Star Wars svět. Zatím těžko odhadovat, jak se to celé na hře projeví. Každopádně plánované datum vydání na rok 2019 nedopadne.

V souvislosti s novinkami o zavření studia se na Twitteru vyjádřil bývalý vývojář Zach Wilson. Nabídl pohled na finanční situaci Dead Space 2, čímž také naznačil, proč EA hru mění a zavírá studio. Vývoj stál totiž 60 milionů dolarů a podobnou částku spolknul také marketing. Hra prodala 4 miliony kopií, což v kombinaci s maržemi prodejců „nebylo dostatek“.