GDC je letos překvapivě nabité. Samozřejmě nemohlo chybět Epic Games, které se pochlubilo tím, že jejich obchod již vlastní přes 85 milionů hráčů ( Steam má 90 milionů pravidelných uživatelů). Jak si ale můžete domyslet, většina z nich jej vlastní pouze kvůli Fortnite, nikoliv kvůli samotnému obchodu. Koneckonců to ukazuje i průzkum, který si Epic Games sami vypracovali.

Čísla hovoří jasně. 40% jejich uživatelů Steam ani nevlastní a 68% jej nepoužívá pravidelně. Jinak řečeno, minimálně 40% hráčů si stáhlo Epic Store pouze kvůli Fortnite. Avšak i tak je to slušný potenciál do budoucna. Kromě toho nám šéf Epic Games Steve Allison sdělil, že kupování exkluzivních her byl pouze počáteční krok, jak na sebe navodit pozornost a konečně probudit tento trh. Do budoucna se prý podobné kroky neplánují.

Další novinkou, kterou si Epic přichystal je projekt Epic MegaGrants. Epic se rozhodl podpořit nezávislé vývojáře, kteří buď pracují nebo spolupracují s novým Unreal Engine 4. Mezi podmínky se ale řadí i vylepšování open-source 3D programů. Dohromady si Epic Games pro tvůrce přichystalo 100 milionů dolarů a samotné granty se budou pohybovat od 5 do 500 tisíc dolarů. Co za to? Nic. Tvůrce si ponechává všechna práva na své dílo a může s ním nakládat jak chce. 

Pokud máte svůj projekt či se teprve plánujete na něj vrhnout, své dílo můžete přihlásit zde