Evolveo přichází na trh s novými počítačovými skříněmi z řady Ptero. K dispozici budou hned nové 3 modely, které disponují RGB větráčky i prosklenými bočnicemi.

Největší model EVOLVEO Ptero Q1 nabídne čtyři přibalené 120mm ventilátory. Tři jsou umístěné v přední části za mřížkou a jeden nalezneme na zadní straně.

Modely Ptero Q12 a Q20 stejný základ v podobě o trochu menší konstrukce, která přidává dvě skleněné bočnice i přední stranu. Rozdílem spočívá v osazení ventilátorů. V balení s Ptero Q12 nalezneme opět čtveřici větráčku o průměru 120 mm a RGB podsvícením. Ptero Q20 pak nabídne pouze dva, kdežto rovnou 200mm ventilátory s RGB.

Ptero Q12 Ptero Q20

EVOLVEO v tiskové zprávě dále uvádí:

Prosklené části skříní Ptero Q jsou z tvrzeného skla. Skříně mají spodní prachový filtr, který je vysouvací. Horní prachové filtry jsou odnímatelné, uchycené magnetem. Nové skříně řady Ptero Q jsou určeny pro základní desky podporující platformu Intel i AMD. Vedle formátu ATX jsou kompatibilní i s formátem Micro ATX a Mini ITX. Ventilátory jsou 4pin s MOLEX napájením a připojují se vzájemně na sebe bez nutnosti jakéhokoliv řadiče.

Doplňme, že na horní stranu výrobce u každého modelu umístil jedno USB 3.0, dvě USB 2.0 a audio jack.

Model Ptero Q1 přijde na 1 790 Kč. Kompaktnější model se skleněným průčelím Q12 výrobce nacenil na 1 690 Kč. Poslední model Q20 s dvojicí velkých ventilátorů si odnesl cenovku 1 590 Kč.