Placení odběru u streamera je dnes běžnou záležitostí. Vaše peníze ovšem často putují do kapes platformy a jen malou část obnosu získá streamer. Přesně tomu se chce Facebook dlouhodobě vyvarovat.

Josh Maresca, manažer obchodních vztahů ve Facebook Gaming včera večer sdělil, že platforma bude minimálně do roku 2023 předávat 100 % částky z placených subscribů, pokud platba proběhne na počítači. Tento závazek se vztahuje na partnery, Level Up uživatele a všechny tvůrce. Dříve si Facebook bral okolo 30 %.

Musíme ovšem zmínit, že tato nabídka vypadá lépe, než čemu odpovídá skutečnost. Získat možnost placeného subscribu je na Facebooku mnohem těžší, než třeba na Twitchi. Aby vás mohli fanoušci finančně podpořit, musíte dosáhnout na 10 000 sledujících nebo alespoň na 250 "vracejících se diváků". Zároveň k tomu musíte získat alespoň 60 000 reakcí na vašich postech nebo dohromady 180 000 odsledovaných hodin za posledních 60 dní.

Velmi důležitou informací je také to, že 100% výdělku z placeného členství jde streamerům a dalším tvůrcům pouze z plateb poslaných z počítače. Studie přitom ukazují, že 80% uživatelů využívá Facebook pouze na mobilech.

Twitch si bere značně vyšší částku, která se liší podle velikosti spolupráce. Platforma vlastněná Amazonem o chvíli později oznámila, že ruší přihlašování na Twitch pomocí Facebooku. Zda jde jen o náhodu nebo přímou odpověď, můžeme jen odhadovat.