Studio DamnedDev usilovně pracovalo na předělání prvního dílu Red Dead Redemption na PC. Fanouškovský projekt neměl nic vydělat, a byl tak tvořen z čistého pobavení a zvědavosti. Projekt byl ale pozastaven a to nejspíše přímo od Take-Two. K celé věci se vyjádřili i samotní vývojáři.

Prosím poznamenejte si, že projekt je pozastaven. Udělám update video, kde vše vysvětlím. Nejsem moc šťastný, ale počkejte si. Nemůžu přesně říct co se stalo, ale dojde vám, kdo v tom má ruce. Varovali mě, tudíž bych neměl sdělovat vše. Lidi budou vědět, kdo stojí za zastavením celého projektu, pokud se to celé z ničeho nic zruší. Ale jo, chamtivé společnosti si vždy budou myslet, že vás mohou šikanovat.

DamnedDev navíc tvrdí, že tento mód by neměl být cenzurován, jelikož se nejedná o žádný remaster či opětovné vydání.

Kvůli zákonům je tento projekt „Mód“. Používá již existující hru s novými texturami a několika poupravenými modely. Ale za všechno mohou média. Click-baitovaly na něco, co tento projekt není, jen pro kliknutí a sledovanost (původně měl projekt za cíl „remasterovat a optimizovat hru na Windows PC pozn. red).

Tento případ je navíc velmi „silný“ a mohl by vyhrát a díky tomu změnit názor všem společnostem. Použili dost pochybné nástroje, kvůli kterým získali mé osobní údaje a kontaktovali mojí rodinu. Jsem v kontaktu s lidmi, kteří tuto věc rozvíří. Nenechám je šikanovat mě kvůli tomu, abych mlčel. Pozastavil jsem vývoj, ale snad se to všechno vyřeší.

Studio se bude snažit přesvědčit Take-Two o tom, že neporušuje žádné zákony ani EULA, jelikož fanoušci nepotřebují vlastnit hru k tomu, aby mód spustili.  A jak již vývojář z DamnedDev zmínil, Take-Two se pochybně dostal k jeho jménu, adrese, telefonnímu číslu i soukromému emailu a stejně tak i ke kontaktům na jeho rodinu, kvůli čemuž byla jeho rodina obtěžována.