Před pár dny skončil major turnaj pro 15 nejlepších týmů z kvalifikace a úřadujícího mistra Brøndby IF v Londýně v simulátoru FIFA kde vítěz bral 40 000 $. Pouze jeden z mnoha turnajů směřujícím k velkému Grand Finále, kde se bude hrát o 400,000$. V Londýně bylo možné vidět v akci týmy jako Manchester City, FaZe Clan, Wolverhampton, Ajax či Tricked Esport. 

Turnaj se hrál formátem 2v2, kdy vždy jeden v týmu byl hráč na PlayStationu a druhý na Xboxu. Každý odehrál zápas proti soupeři na stejné herní konzoli, v případě nerozhodného stavu se hrál zápas na vybrané konzoli. Skupina byla prostá - čtyři týmy, dva jdou dál. Nejlépe se s turnajem popasoval tým King esports, když si ve finále poradil s Dijon FCO. Za vítězný celek hraje podle žebříčku aktuálně nejlepší hráč nicolas99fc.

Jak můžete vidět, příležitostí, jak v Global Series 2019 sbírat body, bude ještě dost. A motivace je pro hráče opravdu veliká. Ve finále se konkrétně jedná o již zmíněných 400,000$. Všech šestnáct finalistů bude mít jistých 2,500$. Ovšem toho, kdo se dostane do nejlepší osmičky, už čeká 10,000$. Za nejlepší čtyřku a boje o finále si ti nejlepší odnesou 20,000$ a smutný finalista odejde s potěšujícím pocitem uklidnění v podobě šeku na 50,000$. No a jak se bude mít ten, co se zastaví až na úplném vrcholu? Ten si odnese parádních 250,000$.

Není to tak dávno, kdy se náš reprezentant T9Laky dostal až na oficiální EA turnaj. Navíc v posledním měsíci se ze všech hráčů světa umístil na těžko uvěřitelném 4. místě. Tak snad to nebude dlouho trvat a opět uvidíme českého či slovenského hráče, na dalším velkém turnaji.