Oblíbený nástroj pro potlačení okolního hluku v mikrofonu je konečně široce dostupný. Aplikace RTX Voice od Nvidie před rokem udělala dojem na nejednoho streamera i hráče. Jako kouzlem totiž dokázala odstranit okolní ruch pomocí algoritmů a strojového učení. Program byl původně kompatibilní jen s RTX kartami. Komunita ovšem nalezla způsob, jak vše zprovoznit i na starších grafikách. Nvidia nyní přichází s oficiální podporou.

Pro zprovoznění RTX Voice stačí mít grafickou kartu s verzí ovladače 410.18. Tato verze se dostala i na grafiky série GTX 600. 

To use RTX Voice, you must be using an NVIDIA GTX or RTX graphics card, update to Driver 410.18 or newer, and be on Windows 10.

Odstranění šumu a okolních ruchů si tak můžou užít i hráči na starších počítačích. Informace je o to důležitější při aktuálním nedostatku grafik, kdy většina hráčů nemůže upgradovat.

Je ovšem potřeba počítat se skutečností, že na starších grafikách bude aplikace brát více výkonu. Nejmenšího poměru využití výkonu se dočkají vlastníci nejnovějších RTX karet.

RTX Voice je také dostupný v rámci aplikace Nvidia Broadcast.