Převážně americký svátek Halloween se blíží a s ním i jeho přítomnost ve hrách. Stejně jako poslední dva roky to nemine ani Fortnite a dnes dorazil event zvaný Fortnitemares. Protentokrát, ale změněný bez fialových zombíků z let minulých. Nyní na nás zaútočí fialoví duchové a ze záhrobí se vrátí Midas, jenž byl všemi považován za mrtvého začátkem minulé sezony.

Shadow Midas probudil své mrtvé henchmeny a znovu obsadili The Agency. My budeme následovat jeho kroky a strašit nepřátele ostrova, protože je zde Nitemare Royale. Režim ve formátech Solo, Duos a Squads, kde po smrti se hráč respawne jako Shadow a spolu s ostatními stíny půjde po krku zbylým přeživším. Podobnost s včerejším updatem ve Warzone je čistě náhodná.

Samozřejmě stejně jako v letech minulých je zpět i změněný raketomet, který nyní střílí dýně. Dále je ve hře zpátky kuše známá z minulých sezon. Zdá se, že ke konzumaci budou k dispozici i nějaké cukrovinky. Velkou novinkou je létající koště, které má ve hře premiéru.

Samozřejmostí je i nová sada challenges ke splnění a odemčení nových odměn. Mezi ně patří klasicky nálepky, skin na zbraně, backbling nebo krumpáč. Nové výzvy jsou relativně přímočaré a nevyžadují nějaké extra složité zkoumání či hledání. Dost se jich točí kolem věcí, které lze dělat jako Shadow a samozřejmě zde je i challenge za zabití Shadow Midase. Každopádně by neměl být problém je za ty dva týdny splnit a získat všechny odměny. Zde je aktuální výčet výzev pro Fortnitemares 2020:

  • Become a Shadow
  • Travel 100 meters on a Witch Broom
  • Eat Candy
  • Deal damage with a Possessed Vehicle
  • Detect players as a Shadow
  • Eliminate Shadow Midas
  • Eliminate shadows as Player
  • Visit Different Witch Shacks
  • Consume legendary loot as a Shadow

Na závěr 31.10. je naplánován koncert v Party Royale. Tentokrát vystoupí jakýsi J. Balvin s jeho Afterlife Party. Čtyřnásobný držitel Latin Grammy a světový ambasador Reggaetonu ať už to je cokoliv. No prostě počítejte s rytmy podobnými Despacitu.

Rozhodně to není vše co se během Fortnitemares 2020 chystá. Už nyní se zdá, že jsou v souborech ještě nepředstavené skiny, které se v herním shopu objeví v následujících dnech. A asi stačí říci jeden příklad za všechny Ghost Trooper Fishstick.