Před něcelým měsícem proběhlo internetem, že některí hráči Fortnite, byli osloveni s dotazníkem. V dotazníku se specificky ptal Epic zda by využili možné nabídky na měsíční předplatné ve hře. Evidentně už to měl Epic předem rozmyšlené, protože je vše oficilání. Počínaje 2. prosincem a tedy startem páté sezóny z Chapter 2.

Co takové předplatné přinese a kolik bude stát? Cena byla určena na 295Kč (po přepočtu z Liber, může se lišit). Za ni dostane hráč přístup k prémiovému Battle Passu, který tak nemusí na začátku sezony kupovat. Každý měsíc exkluzivní balíček kosmetických předmětů (viz obrázek níže) a 1000 V-Bucks.

Když to sčítneme v Librách - 7,99GBP (1000 V-Bucks) + 7,99GBP / 3 (Battle Pass se kupuje cca 1 za tři měsíce) tak je výsledek, že hráči trošku ušetří a získají kosmetické předměty zdarma. To ovšem za předpokladu, že každý měsíc nakupují nějaké V-Bucks, což záleží na hráči a preferencích. Mnozí koupili Battle Pass jednou a od té doby si na něj vždy znovu vydělají jeho dohráním. Uvidíme zda se toto rozhodně ne levné předplatné (stejná cena jako World of Warcraft, dražší než Netflix) uchytí.