Už od začátku týdne jede Fortnite teasovací mašina naplno a každý, kdo se vyžívá v záhadách, je zmatený jak včela. Co nový obrázek, to víc otázek a méně odpovědí.

Třeba včerejší mají jeden společný znak - výbušniny. První totiž naznačuje návrat dynamitu do hry, druhý zase propanbutanovou lahev, která by mohla být třeba ve hře. No a ten třetí vypadá jako raketa nebo možná torpédo, posuďte sami.

Co to znamená? Už předchozí úniky a spekulace mluví o ropné plošině, která by na jihu mapy mohla explodovat. Když se totiž podíváte na poslední teaser, najdete v jeho rohu celkem identifikovatelnou část mapy na kterou torpédo míří. Je to bažinatý Shanty Town, který by právě mohl zmizet a nahradit jej ropná plošina. Navíc společným znakem všech teaserů je zlato. Nejen, že se mluví o tom, že půjde o nový materiál, ale odjakživa se ropě říká "černé zlato".

Když vezmeme prostřední teaser s propan butanem. Lidé na internetu z útržků dokázali poskládat něco, co vypadá jako část loga hrdinů ze čtvrté sezóny.

Mezi ty věci, které se podařilo rozšifrovat můžeme zařadit ty, jenž se objevily během neděle a pondělí. Finální obrázek neznámé postavy s maskou totiž na svém pozadí skrýval změnu mapy. Podařilo se přesně určit, že se jedná o ostrov Eye Land a zdá se, že na něm místo stávajících domů vyroste základna. Čí? To těžko říci.

Mezi další záhady patří ty hrátky s telefonními čísly po celém světě. Jedno z německých dalo celkem zajímavé informace a odříkalo sekvenci písmen a čísel - D3, G4, F2, jakoby se jednalo o místa na mapě. Můžete se podívat na obrázek od HypeX (známý leaker).

Další záhady se dějí i na oficiálním Discordu hry. Tam náhodní členové dostávají "zlatou" roli jejíž popisek je samozřejmě jako u všech zmíněných teaserů označen jako "Redacted" (redigováno). Podobné se děje i na Redditu, kde jsou náhodní uživatelé označeni flairem < ACTIVATED >. A stejně jako u všeho předešlého - vůbec netušíme co to vše znamená. Jen se v teaserech zmiňují o aktivaci agentů. 

Osmý teaser, který se objevil na Twitteru zase podpořil některé ze spekulací. Uprostřed se nachází něco co vypadá jako raketa, což není úplně směrodatné, ale klidně by se mohlo jednat o návrat Visitora. Podstatné je, že dokončil teorii z počátečních teaserů, že sekvence písmenek v něm tvoří jméno MIDAS. Král Midas byl v řecké mytologii králem, který na co sáhl tak proměnil ve zlato. Vtip je v tom, že tento skin už před nějakou delší dobou unikl viz. obrázek níže.

Další zmínka v teaseru říká "devět životů", což zase podporuje teorii s Agent Meowscles (jako kočičí mňau). K němu odkazují kočičí obrázky nalezené ve spektrogramu jednoho tajemného zvukového souboru ze hry. Navíc ASCII obrázek podobné kočky je k nalezení ve zdrojáku webové stránky Fortnite.

Je to jedna velká pavučina kusých informací a lidé si užívají spekulování a hledání odpovědí. Bylo by vtipné, kdyby takhle jenom Epic trolil všechny dataminery, kteří mu určitě způsobují vrásky s každým leakem, který pustí ven. Každopádně zítra už budeme znát odpovědi na vše a doufáme, že to bude stát za to.