Fortnite se za poslední roky stal kultovní hrou například díky řadě postav převzatých z jiných her, filmů a seriálů. Battle Royale si můžeme zahrát se skinem Batmana, Iron Mana, Stormtroopera, Aloy i Larou Croft. Tyto kolaborace byly oficiální a Epic získal na postavy licence. Herní režim Impostors byl ovšem kontroverzní, jelikož ho tvůrci prakticky bez dovolení okopírovali.

Herní režim Impostors vychází z Among Us a v komunitě nebyl přijat zrovna s nadšením. Také samotní vývojáři nezávislého titulu sdíleli frustraci z okopírování celého konceptu, části názvosloví i samotné mapy. Fortnite nyní uznal, že herní mód vychází z Among Us předlohy.

v18.20 brings improvements to Impostors, the game mode inspired by Among Us from Innersloth!

V novém patchi vývojáři napsali, že Impostors je inspirovaný Among Us od studia Innersloth. Takto zní celá zmínka na webu Fortnitu. Na Twitteru ovšem došlo k zajímavé výměně několika komentářů.

Podle komentářů mezi účty Among Us a Fortnitu to vypadá, že se obě hry začnou domlouvat na případné spolupráci. Among Us je malá hra, kterou tvoří pár lidí. Fortnite oproti tomu patří mezi giganty na herní scéně. Vzájemná spolupráce by Fortnitu přinesla zejména pozitivní ohlasy, tvůrcům Among Us pak dosah a rozšíření povědomí.